Jak wybrać akumulator li-ion Bosch w pewnym markecie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowoczesnej technice, która umożliwiła stworzenie innowacyjnej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to zapewne najwyższa pora dla odstawienia elektronarzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna korzyść to znaczna moc oraz szybkość naładowania. Jeżeli musimy działać dosyć długo winniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na innym pracujemy. Jeżeli nie wiemy jaki typ konkretnie kupić, żeby mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupić taki sam jak mamy lub zapytać producenta jaki będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie kupowany, ponieważ posiada 4 niewątpliwe cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niewielki stopnień samorozładowania
  • długim cyklu życia
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w dowolnej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Niezwykle ważnym aspektem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie.

Baterie nie mogą być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej popularne. Były one dobrane do działania przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je używać tam gdzie trudno jest podejść z przewodem jak np. praca w ogrodzie lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma problemu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu zajmują bardzo niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na kilka godzin działania bez przerwy.

Wybór tak faktycznie nie jest łatwy. Różnią się one też siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto również zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Jednak wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się posiadać zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on niewątpliwie spory, korzystnie jest zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% dobierze odpowiedni styl do naszych potrzeb, a my będziemy usatysfakcjonowani.