Bruzdownica Bosch jak wybrać najodpowiedniejszą dla nas?

Bruzdownice Bosch umożliwiają nam wykonanie tworzenie rowków, szczelin, nacięć pod kable, jakie mają być umieszczone w podłodze. Potrafimy je stosować do wycięcia w takich materiałach jak cegła, beton lub innych miękkich materiałach. Narzędzia te mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Nie tylko umożliwi nam montaż kabli elektrycznych czy rur hydraulicznych, lecz także służy do tworzenia specjalistycznych struktur w blokach i na placach budowy. Bruzdownice Bosch umożliwią wykonanie przerw w pewny rozmiarze, w jakim zostają położone przewody. Najczęściej ustawianymi parametrami są to 3 cm szerokości i 3-4 głębokości. Jeśli ich zastosowaniem są rury hydrauliczne nacięcie możemy stworzyć nawet na 23 cm. Bruzdownica Bosch jak funkcjonuje to urządzenie? Jest ona wyposażona w tarcze diamentowe, które zmieniają się z wielką prędkością, dzięki czemu usuwają niepotrzebny materiał, jaki potrzebujemy usunąć. Urządzenie jest prowadzone po specjalnej linii przez specjalistę. Ze względu na przeznaczanie bruzdownice Bosch możemy podzielić:

  • bruzdownice Bosch tarczowe – są one wyposażone w tarcze diamentowe. Jest to szczególnie rozpowszechnione urządzenie używane w budownictwie. Można dzięki nim wycinać w betonie i różnych twardych materiałach dopasowując głębokość otworów do na swoich wymagań.
  • bruzdownica Bosch ścienna – jak sama nazwa podaje jej przeznaczaniem jest praca na ścianach w pozycji pionowej
  • bruzdownice Bosch podłogowe – tu wykrawanie, szlifowanie dziur odbywa się na podłogach. Doskonale sprawdza się też do usuwania starych podłóg i przygotowaniem podłoża przed nałożeniem nowych.
  • bruzdownica Bosch łańcuchowa – wyposażona jest ona w łańcuchy, które posiadają diamentowe ostrza. Stosowana jest głównie do ciecia asfaltu lub nowych twardych materiałów.
  • bruzdownice Bosch ręczne- świetnie sprawdzają się przy precyzyjnych pracach jak wycięcie sprecyzowanych brył w twardym materiale.

Jaką dobrać moc urządzenia.? W sklepach online dostępne są bruzdownice Bosch, jakich siła zaczyna się od 900 – 2600 W. Jak wiemy mniejsza siła, będzie oznaczać słabszą moc tarcz.

Cięcie będzie możliwe nimi w łatwiejszych materiałach. Im większa moc tym większa siła tarcz. Winniśmy wybrać taką siłę, jaka będzie nam niezbędna w naszych pracach. Miejmy na uwadze, jeśli użyjemy słabszych narzędzi do twardych materiałów, to narzędzie może ulec zniszczeniu. Bruzdownica Bosch, każdy kto z nią działał, wie jakie ilości kurzu przy takiej pracy są wytwarzane. Więc jeżeli wykorzystujemy je sporo winniśmy zapatrzeć się w specjalny adapter, jaki będzie go wciągał. Możemy także nauczyć się tak zwanego wolnego rozruchy, by uniknąć szarpnięciu w czasie zaczęcia prac. Jak rozumiemy bruzdownice Bosch pracują z tarczami diamentowymi, jednak pamiętajmy, iż winniśmy je dobrać do produktu na jakim będziemy działać. Bruzdownice Bosch ich kupno wino być przemyślany. Kluczowe jest to by narzędzie spełniało nasze oczekiwania. Jeśli mamy kłopot z doborem tarcz czy siły winniśmy udać się do specjalistycznego sklepu.